پیشرفت در فن آوری اتاق کنترل عملیات

پیشرفت در فن آوری اتاق کنترل عملیات

پیشرفت در فن آوری اتاق کنترل عملیات

پیشرفت در فن آوری اتاق کنترل عملیات

همانطور که ما با پیشرفت های مختلف جدید در صنعت حمل و نقل مسافر رو به جلو حرکت می کنیم، منطقه ای است که در برخی موارد به عقب رفته است، یعنی اتاق کنترل عملیاتی (یا OCC)، دیو گورسکوف، رئیس انجمن حمل و نقل عمومی آمریکا (APTA) کمیته استانداردهای دوربین مدار بسته.

کنترل
بله، تحولات زیادی در ایجاد سیستم های جدید در OCC وجود داشته است، اما این ها تمایل دارند جزایر در اتاق کنترل نیاز به اپراتورهای اختصاصی و با توانایی های محدودی در یک سیستم بزرگتر داشته باشند. من مطمئن هستم صندلی اداری “چرخ” فقط برای این نیاز طراحی شده است!

برخی از فن آوری های جدیدتر یکپارچه سازی نرم افزار را وارد کنید که در حال حاضر توسط برخی از اپراتورهای بزرگ حمل و نقل مسافر در سراسر جهان ساخته شده است.

از دیدگاه نظارت، دوربین مداربسته هرگز با افزایش تعداد مسافرین، خطوط جدید ساخته نشده است تا ظرفیت شبکه را افزایش دهد و در برخی از کشورها، ما شاهد توسعه شبکه های جدید در هر دو کشور متقابل و همچنین شهری هستیم. پروژه ها. این پیشرفتها، همراه با اصلاح خطوط و ایستگاهها و پیشرفتهای سیستمهای نرمافزاری، به این معنی است که تعداد سیستمهای مورد نیاز برای نظارت در OCC به ویژه دوربین مداربسته از هر دو سیستم نظارت راه دور و سیستمهای جدیدتر در سیستمهای جانبی وجود دارد.

شبکه های هزاران دوربین در حال حاضر معمول است با شبکه های بزرگتر رسیدن به ده ها هزار دوربین و مانیتورینگ در زمان واقعی از این دوربین ها بدون کمک کارکنان اختصاص داده شده (غیر واقعی با مدیریت آگاهانه بودجه امروز) غیر ممکن است. بنابراین ما باید به طور فزاینده ای روی سیستم های ویدئویی هوشمند که قادر به کنترل در زمان واقعی دوربین های بزرگ برای ما هستند و به ما توجه کنیم فقط به مواردی که مربوط به عملیات های مختلفی هستند که ما علاقه مند هستیم توجه کنیم.

با سیستم های مبتنی بر دیجیتال جدید (سیستم های مبتنی بر آی پی) این معماری آن را ساده تر کرده است و در بسیاری از برنامه های روزانه قابلیت اطمینان نیز بهبود یافته است.

بیایید روشن شود، تجزیه و تحلیل هوشمند ویدیو (IVA) یا تجزیه و تحلیل محتوای ویدیو (VCA) از دنیای برنامه های خرده فروشی و “داخلی” به ارث رسیده است و از لحاظ تاریخی در برنامه های حمل و نقل خوب عمل نکرده است. هنگامی که به حمل و نقل شبکه ها می آید، ما به طور جدی از قابلیت اطمینان مخصوصا برای دوربین های مدار بسته استفاده می کنیم که در زمینه های محیط زیست زیرساخت شبکه (تونل ها، برج ها، سیستم عامل های هوای آزاد، گذرگاه های سطح و …) مورد نیاز است.

گفتنی است که در صنعت نظارت، با همکاری اپراتورهای اصلی، تلاش برای بهبود قابلیت اطمینان این فن آوری های مبتنی بر نرمافزاری انجام شده است، که می تواند در OCC (وظایف تشخیص پیچیده تر) یا در بخش لبه (در دوربین) برای کارهای پیچیده تر. فقط به این دلیل که یک دوربین تجزیه و تحلیل جاسازی شده به معنای آن نیست که در حمل و نقل به خوبی کار کند و شما باید بر اساس نیازهای خود روشن شوید و اطمینان حاصل کنید که انتظارات شما بر اساس آن است.

پس چرا می گوییم آنچه که بیشتر ما از قبل می دانیم؟ خوب، همانطور که مشاهده می کنیم بیشتر و بیشتر راه حل های مبتنی بر نرم افزار در OCC استفاده می شود، بنابراین تعداد بیشتری از “مدیریت” و “احزاب علاقه مند” در حال تلاش برای دسترسی به آنچه اپراتورها در OCC برای بسیاری از دلایل دیگر دیدن. بعضی از این ذینفعان اطلاعاتی را برای نیازهای عملیاتی روزانه در اختیار شما قرار می دهند، برخی از آنها به اطلاعات مربوط به نیازهای مدیریت اورژانس مراجعه می کنند و دیگران اطلاعات و آمار مربوط به نیازهای تجاری و بازاریابی را دنبال می کنند.

Summary
Service Type
پیشرفت در فن آوری اتاق کنترل عملیات
Area
ایران
Description
پیشرفت در فن آوری اتاق کنترل عملیات همانطور که ما با پیشرفت های مختلف جدید در صنعت حمل و نقل مسافر رو به جلو حرکت می کنیم، منطقه ای است که در برخی موارد به عقب رفته است،
پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها